Neville: Sorry Spursi, ali on je idealan za United

Premier League 18. pro 201812:17 > 12:19
Photo by Michael Steele/Getty Images)

Legendarni bek Manchester Uniteda, danas televizijski novinar, Gary Neville objavio je ime čovjeka kojeg smatra idealnim za klupu kluba u kojem je stasao kao igrač.

Photo by Julian Finney/Getty Images)

Mourinho je u prijepodnevnim satima utorka dobio OTKAZ nakon dvije i pol godine provedene na klupi Manchester Uniteda, a reakcije stižu sa svih strana.

Oglasio se i Gary Neville, legendarni član Uniteda iz zlatnog razdoblja kluba pod Sir Alexom Fergusonom.

Još sam prošle godine kazao kako bi idući menadžer Manchester Uniteda trebao biti Mauricio Pochettino. Ako pogledate vrijednosti Uniteda te način kako Pochettino odgaja mlade igrače, prvo u Southamptonu, a proteklih godina u Tottenhamu, zatim njegova nogometna filozofija, način kojim se prezentira u javnosti, kao osoba i trener, onda je on idealan čovjek za klupu Uniteda.”

Iako Pochettino nije ništa osvojio sa Spursima, Nevillea to ne brine previše.

U posljednjih nekoliko godina na pojačanja je potrošio jedva trideset milijuna funti, teško da je s takvim ulaganjima mogao nešto osvojiti. Znam da moje riječi neće najbolje sjesti navijačima Tottenhama, a da sam na mjestu Daniela Levyja (predsjednik kluba) učinio bih sve što moram da zadržim Pochettina, pogotovo sada kad se klub seli na novi stadion. Jednostavno smatram kako je Pochettino idealan kandidat za United, iako će u konkurenciji biti mnoga imena.”