Eriksen spasio Tottenham u nadoknadi

Premier League 15. pro 201817:21 > 18:00
Dan Istitene/Getty Images

Srpski nogometaš Luka Milivojević postigao je fantastičan pogodak za pobjedu svog Crystal Palacea u dvoboju s Leicesterom (1:0) u 17. kolu Premier lige.

Milivojević je namjestio sebi loptu i s oko 25 metara pogodio “malu mrežu” vratara Kaspera Schmeichela za svoj četvrti pogodak u Premier ligi ove sezone. Ispostavilo se da je to bio i jedini pogodak na susretu kojim je Palace ostvario četvti ligaški trijumf i sada ima 15 bodova na 15. poziciji na ljestvici.

Moglo je biti i drugačije jer je u 79. minuti golman Guaita do prečke proslijedio loptu poslije udarca Vardyja, ali je Palace na kraju sačuvao tri boda.

Christian Eriksen spasio je Tottenham golom u 91. minuti za pobjedu nad Burnleyjem 1:0. Gosti su savršeno zatvorili i usporili Spurse u prvom satu igre, čak su u 48. minuti imali i veliku priliku koja je ostala neiskorištena jer se Kane ispriječio na putu lopti poslije udarca Barnesa.

Ipak, koncentracija je gostima počela padati i u 74. minuti fantastičnu priliku imao je Erik Lamela, čiji je udarac s pet metara obranio Joe Hart. U 87. minuti Sonov udarac završio je pored stative, ali u 91. minuti mreža se zatresla – Kane je sačuvao loptu i odložio je za Eriksena, a Danac je s pet metara zakucava u gornji kut za veliko slavlje Pochettinovog sastava.

Tottenham je sada treći na ljestvici s 39 bodova.

Watford je kod kuće bio bolji od Cardiffa 3:2. Domaće je načeo Gerard Deloufeu svojim trećim golom ove sezone, drugim u dresu Watforda. On je promiješao obranu Cardfifa i precizno plasirao loptu u mrežu poslije prodora koji je bio kao iz igrice.

U 52. minuti Deloufeu je bio asistent, točnije odložio je loptu za Holebasa, a 34-godišnji veteran fantastično je pucao iz pve i smjestio loptu u gornji desni kut. Susret je definitivno odlučen pogotkom Domingosa u 68. minuti, koji je poslije duge i precizne timske akcije smestio loptu uz lijevu stativu udarcem s ruba kaznenog prostora.

Činilo se da je pitanje pobjednika tada riješeno, pogotovo što su domaći bili superiorni tijekom cijelog meča, ali u 80. minuti Hoilett postiže prelijep gol – iskosa s lijeve strane s ruba kaznenog prostora šalje loptu u suprotnu “malu mrežu”, a samo tri minute kasnije Bobby Reed poslije smušene reakcije domaćih i gužve u kaznenom prostoru uspjeva ubaciti loptu u gol za 3:2.