Jesus poslije 487 minuta za pobjedu Cityja

Premier League 15. pro 201814:35 > 14:36
Alex Livesey/Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Everton kod kuće s 3:1 u 17. kolu Premier lige, a susret je obilježio prekid golgeterskog posta Gabriela Jesusa, koji je bio dvostruki strijelac, kao i povratak na teren poslije dva mjeseca Kevina de Bruynea.

Domaći su vodili 2:0 golovima Jesusa (22. i 50. minuta), smanjio je Calvert-Lewin u 65. minuti, a konačni rezultat postavio je Sterling u 69. minuti. City je sada prvi na ljestvici s 44 boda, dva više i utakmicom više od Liverpoola, koji u nedjelju od 17 sati dočekuje Manchester United. S druge strane, Everton je sedmi na ljestvici s 24 boda.

Everton je stvorio prvu veliku priliku na utakmici, ali je Richarlison vrlo loše zahvatio loptu poslije centaršuta Dignea.

Ta promašena prilika kao da je označila kraj inače vrlo dobrog početka Karamela – prvo je u 21. minuti Michael Keane umalo dao autogol, a četiri minute kasnije City je poveo.

Mina je loše ispucao loptu, poslije i ostao odostraga zakasnivši napraviti offside-zamku, a domaći su to riješili munjevito – Gundogan za Sanea, koji prosljeđuje do Gabrijela Jesusa, a Brazilac iskosa s lijeve strane šalje loptu ispod Pickforda i u gol.

Bio je to prvi gol Jesusa još od kolovoza, poslije 11 utakmica, 487 minuta i 17 udaraca ka golu bez pogotka.

Do kraja poluvremena City je bio bolji, Jesusu je poništen gol zbog zaleđa u 42. minuti, a dvije minute ranije Pickford je izvanredno reagirao poslije udarca Mahreza.

Već na startu drugog poluvremena, točnije u 50. minuti, City je udvostručio prednost – idealnu loptu s lijeve strane poslao je Sane, a Jesus ju je zakucao glavom u mrežu. Sane je u sjajnoj formi – u deset utakmica kao starter u PL upisao je šest golova i sedam asistencija.

Clive Brunskill, Getty Images

Momčad Pepa Guardiole potpuno je kontrolirala utakmicu, ali je onda niotkuda Everton postigao gol u 65. minuti – centrirao je Digne, a Calvert-Lewin je glavom postigao gol, doduše uz malo sreće jer je na putu do mreže lopta dodirnula i Delpha.

Nije dugo trajala nada Evertona jer već u 69. minuti City koristi pasivnost obrane momčadi Marca Silve. Neometano kombiniranje i brojna dodavanja rezultirali su centaršutom Fernandinha s lijeve strane, a Raheem Sterling je glavom poslao loptu u mrežu. Bio je to njegov tek drugi gol glavom u Premier ligi.

Nisu odustajali gosti, ali su Richarlison i Walcott u narednih pet minuta propustili izgledne prilike, a u 75. minuti začuo se glasan aplauz na Etihadu jer se Kevin de Bruyne poslije dva mjeseca vratio na teren zamijenivši Mahreza.