Pep: Svi smo jednom u životu bili izbjeglice

Premier League 11. pro 201814:56 > 14:57
Nathan Stirk/Getty Images

Trener Manchester Cityja Pep Guardiola još se jednom osvrnuo na problem kojeg je njegov igrač doživio tijekom derbi-susreta za vikend odigranog u Londonu.

Nogometaši Manchester Cityja odigrat će u srijedu svoj posljednji dvoboj u grupnoj fazi Lige prvaka protiv njemačkog Hoffenheima na Etihadu, a uoči toga dvoboja menadžer kluba s Etihada još je jednom naglasio da problem rasizma nažalost postoji u cijelom nogometnom i sportskom svijetu.

“Problem je taj što rasizma ima posvuda. Nije to slučaj samo u nogometu. Danas se to događa migrantima i izbjeglicama u kontekstu toga kako se prema njima odnosimo. Jednom smo u našim životima i mi bili izbjeglice. Naši djedovi, pradjedovi i očevi bili su izbjeglice”, emotivan je bio Guardiola.

Podsjetimo, Chelsea je nakon utakmice protiv Cityja suspendirao četvoricu navijača od posjeta utakmicama, a policijska istraga oko slučaja kada su se upućivali rasistički povici Sterlingu i dalje traje.

“Cijenim to što je Chelsea napravio po tom pitanju. Da se to dogodilo mome klubu, mi bi napravili isto. Moramo se boriti za ljudska prava kako bi život svima bio što ugodniji”, poručuje Pep.

“Mediji također imaju odgovornost. Možete nešto napisati pa uzrokovati konfliktnu situaciju. Danas moć imaju mediji, a ne političari ili vlade pojedinih država. Zato vi mediji imate mogućnost učiniti i nešto pozitivno na temu rasizma”, zaključio je menadžer Manchester Cityja.