Veliki preokret Liverpoola, Chelsea sve više pada…

Premier League 5. pro 201822:41 > 22:42
Alex Livesey, Getty Images Sport

Liverpool je u ispremiješanom sastavu slavio preokretom kod Burnleya 3:1, dok je Chelsea izgubio vrijedna tri boda u utrci za naslov kod Wolwesa, bilo je 2:1 za domaćine.

Jack Cork je donio prednost domaćoj ekipi u 54. minuti, ali su Redsi golom Milnera u 62. poravnali rezultat. Totalni preokret donosi Firmino u u 69, a Shaqiri u samom finišu postavlja konačnih 3:1.

Za Liverpool, ovo je najbolji učinak u prvih 15 kola u povijesti kluba.
Naš Dejan Lovren nije bio u kadru za ovaj susret.

Wolwerhampton je nakon pet kola ostvario pobjedu, i to pred svojim navijačima nad Chelseajem. Ruben Loftus – Cheek je doveo Chelsea u vodstvo u 18. minuti. Međutim, u 59. minutu Vukovi su poravnali rezultat preko Jimeneza, da bi totalni preokret četiri minuta kasnije doneo Jota.

Mateo Kovačić je ušao u igru u 77. minuti, ali nije mogao pomoći svojem klubu da izbjegne poraz.

Fulham i Leicester odigrali su 1:1 na Craven Cottageu. Aboubakar Kamara je doveo domaće do prednosti u 42. minuti, što je Francuzu bio prvi gol u sezoni.

Maddison je u 74. minutu donio, ispostavit će se, Leicesteru bod.

Everton i Newcastle remizirali su u Liverpoolu rezultatom 1:1. Poveli su gosti u 19. minutu preko Rondona, ali je izjednačenje na Goodison parku bilo delo Richarlisona u 38.minuti.

I Tottenham i Southampton su odigrali susret na kojem su viđeni golovi na obje strane, a slavili su Spursi 3:1.

Harry Kane je bio strijelac u devetoj minuti za vodstvo Spursa. U drugom dijelu, Tottenham je krenuo još agresivnije pa je za četiri minute postigao još dva gola. Pogađali su Moura i Son u 51. i 54. Konačan rezultat postavio je Charlie Austin u posljednjim sekundama susreta.