Drogba: Morao je i Chelsea jednom izgubiti…

Premier League 26. stu 201813:54 > 13:56
Mike Hewitt Getty Images Sport

Legendarni napadač Didier Drogba vjeruje da se njegov nekadašnji klub Chelsea može boriti za titulu u Premier Ligi.

“Plavci” su proteklog vikenda doživjeli prvi poraz u sezoni, izgubivši na gostovanju kod Tottenhama, ali Drogba je svjestan da serija nepobjedivosti nije mogla vječno da trajati.

“Chelseaju dobro ide ove sezone. Moralo se dogoditi da jednom izgube. Poraz od Tottenhama nikada nije ugodan, jer je riječ o derbiju. Nadam se da će se Chelsea uspjeti vratiti nakon ovoga poraza i započeti novu seriju pobjeda. Ciljevi su osvajanje trofeja, kada igrate za klub kakav je Chelsea, uvijek se očekuje da napadnete titulu. Dobro su počeli sezonu i sigurno će se vratiti“, uvjeren je Drogba.

Proslavljeni napadač se osvrnuo i na svoju karijeru, koju je nedavno okončao.

Svoju karijeru gledam na dva načina: Prvi, kao igrač, uživao sam u igranju u različitim ligama i pokušao sam ostvariti utjecaj gdje god sam igrao. Drugi, kao čovjek, bilo je sjajno iskustvo putovati svijetom, upoznati kulture u zemljama, različite ljude. Slobodno mogu reći da sam svjetski čovjek.”