Mlada zvijezda Dortmunda sanja o Premiershipu

Premier League 14. stu 201816:53 > 16:54
Getty Images, Justin Berl

Christian Pulišić ostavio je otvorenom mogućnost da u bliskoj budućnosti napusti Njemačku i ostvari transfer u engleski nogomet.

Sam Greenwood/Getty Images

Pulišić je stigao u Borussiju iz Dortmunda u veljači 2015. godine kao 16-godišnjak, a nakon samo godinu dana u juniorskom pogonu zaradio je poziv u seniorsku momčad.

Posljednje dvije godine postao je možda i najbolji mladi igrač europskog nogometa stoga ne čudi golem interes koji za njegove usluge pokazuju brojni klubovi Premiershipa. Liverpool je pokušao ostvariti transfer prije nego je mladi Amerikanac rođen u Hersheyju stekao značajan status u Dortmundu, no ponudu od 11 milijuna funti njemački klub je s osmijehom odbio. Kasnije se pojavio i Tottenham, no londonski klub nije mogao pratiti financijske zahtjeve njemačkog kluba prvenstveno zbog golemog troška izgradnje stadiona.

Ipak, Pulišić vjeruje kako će jednog dana zaigrati u Premier ligi.

Kao što možete vidjeti, ove godine odlično igramo u Bundesligi, uživam u svakom trenutku tog iskustva. Međutim, nikada ne možete reći što donosi budućnost, kada dođe vrijeme razgovarati ću s čelnicima kluba oko ponuda koje dolaze.”

Mladi američki reprezentativac koji je za SAD odigrao 21 utakmicu postigavši devet golova, ima samo riječi pohvale za englesku nogometnu ligu.

Engleska i igranje u Premier ligi je nešto o čemu sanjaju dječaci koji tek počinju karijeru u nogometu, mislim da ne postoji razlog zašto jednog dana tamo ne bih zaigrao.”

Kao što je poznato Pulišić ima čvrste veze s Hrvatskom, njegov djed Mate rođen je na otoku Olib. Christian je nešto kasnije dobio i hrvatsku putovnicu, međutim kada je dobio poziv u reprezentaciju, isti je odbio istaknuvši želju igrati isključivo za američku vrstu.