"Ozil je odbio lude ponude jer voli Arsenal"

Premier League 14. stu 201813:24 > 13:59
Catherine Ivill Getty Images Sport

Menadžer Mesuta Ozila Erkut Sogut kazao je da za ofanzivnog veznjaka novac ne predstavlja odlučujući faktor, zbog čega je odbio brojne unosne ponude.

Mesut Ozil je najplaćeniji igrač u povijesti Arsenala. Prema pisanju britanskih medija, 30-godišnjak ima tjednu plaću od oko 400.000 eura, što znači da godišnje zarađuje oko 21 milijun eura.

List “Evening Standard” izvjestio je da bi svjetski prvak iz 2014. mogao inkasirati 60 milijuna eura za 12 mjeseci, ali u Aziji, a tu vijest je potvrdio Ozilov menadžer.

Imali smo nevjerojatne ponude iz Azije, stvarno su bile lude. Ali za Mesuta novac ne predstavlja odlučujući faktor“, istaknuo je Erkut Sogut.

Odlučio je srcem. Mogao je da otići u neki drugi klub, ali Mesut voli Arsenal. Odluku sam u potpunosti prepustio njemu, a on mi je kazao: ‘Ovdje je moj dom, želim biti ovdje’“.

On je istaknuo i da igrača bitnog za jedan veliki klub ne čine isključivo igračke kvalitete.

Naravno da novac igra značajnu ulogu, ali ljudi moraju razumjeti da je igračka kvaliteta samo jedan aspekt pregovora. Marketinški utjecaj jednog igrača danas je odlučujući. Mesut ima veći utjecaj na medije od svih igrača Premier lige. Pored toga, pročitao sam da je njegov dres najprodavaniji u klubu. Sve te informacije koristim u pregovorima. Marketinški aspekt je vrlo izražen kod igrača kakav je Ozil, koji je igrao u raznim zemljama i koji je sa Njemačkom postao prvak svijeta. Klub zarađuje novac od takvih zvijezda“, zaključio je Sogut.

Ozil je u dosadašnjem toku sezone odigrao 12 utakmica, u kojima je upisao asistenciju i četiri gola.