Guardiola ponovno nadvisio Mourinha

Premier League 11. stu 201819:05 > 19:09
Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

U 177. derbiju dvije momčadi iz Manchestera, momčad koju vodi Pep Guardiola slavila je protiv Uniteda s 3:1.

Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Momčad Josea Mourinha koja je večeras nastupila bez Paula Pogbe od početka je igrala u podređenom položaju. Brza dodavanja Citijevih igrača karakteristična za Guardioline momčadi stvarala su itekakve probleme za United.

City je napadao žestoko, držao izuzetno visok ritam igre, a takav pristup urodio je plodom već u dvanaestoj minuti kada je zabio David Silva. To je bio i jedini pogodak u prvom poluvremenu. Već nakon tri minute nastavka obranu gostiju probio je Sergio Aguero povisivši prednost domaćina. U 57. minuti Mourinho je u igru ubacio Romelua Lukakua, a već minutu kasnije sudac Anthony Taylor svirao je kazneni udarac. Rezultat je preciznim udarcem u donji desni kut vratiju Citija smanjio Anthony Martial.

Gostujuća momčad nadala se preokretu kao u prošlogodišnjem prvenstvu, no ovoga puta od toga nije bilo ništa. Treći pogodak postigao je Gundogan iz blizine dok su oko njega bila trojica igrača Uniteda, a najveći krivac bio je Nemanja Matić koji je bez ikakve ambicije ispratio kako mu s leđa u prostor ulazi njemački igrač i postiže pogodak.

Ovo je sedma uzastopna pobjeda Guardioline momčadi koja je ponovno preuzela čelnu poziciju ispred Liverpoola s 32 boda. Kloppov sastav zaradio je dva boda manje dok je United osmi s 20 bodova.

Istovremeno kad i mančesterski derbi igrali su Arsenal i Wolverhampton. Vukovi su poveli golom Cavaleira iz trinaeste minute, a izjednačio je Mikhitaryan u 86. minuti.

Prvenstvo će se nastaviti za dva tjedna nakon reprezentativne stanke.