Od Messija do Federera, nedjeljno ludilo na Sportklubu

Premier League 11. stu 20189:38 > 10:07
Laurence Griffiths/Getty Images

U danu poput ovoga stvarno je teško izabrati što gledati, a Sportklub donosi jednu od najuzbudljivijih sportskih nedjelja u zadnjih nekoliko sezona. Od tenisa do nogometa, od Europe do Amerike, od NBA do NFL-a.

Zagrijavanje za udobno smještanje u fotelje i sofe počinje već od 13.00 (SK1). Liverpool na svom Anfieldu traži novu pobjedu, ovoga puta protiv Fulhama. Redsi su veliki favoritit, a pobjedom preuzimaju vrh Premier lige, barem kratkoročno.

Nakon Liverpoola, u 15.15 (SK3) snage će odmjeriti Chelsea i Everton na Stamford Bridgeu u jednom od klasika otočkog nogometa. Pobjeda londonskih plavih bi značila da se izjednačavaju bodovno s Liverpoolom (naravno, ako L’pool pobijedi). Chelsea još ne zna za poraz u ovoj sezoni, a solidan je i Everton te bi to mogla biti vrlo interesantna borba.

Ljubitelji Španjolskog nogometa dolaze na svoje od 16.15, kada smo na SK1 na Camp Nou u Barceloni, gdje se na teren nakon par tjedana pauze vraća Leo Messi, a Barcelona za suparnika ima Real Betis iz Seville. U 18.30 (SK5) derbi igraju Sevilla i Espanyol na Pizjuanu u Sevilli, a ovo je po plasmanu i najveći derbi 12. kola La lige, budući igraju 3. i 4. na tablici. Španjolsku trilogiju zaključujemo uvijek atraktivnom utakmicom Celta Vigo – Real Madrid, na Balaidosu u Vigu. Prijenos je u 20.45 na SK1.

Vrlo vjerojatno najveća utakmica ovog vikenda ima svoj početak u 17.30 (SK2), a igraju Manchester City i Manchester United. Gradski derbi uvijek ima poseban značaj, još kada znamo da je City lider na ulasku u ovo kolo, a United iza sebe ima nevjerojatan preokret protiv Juventusa u Torinu, ovaj sraz velikana dodatno budi osjetila.

Lubitelji američkog sporta imaju svoje vrijeme od 19 pa do iza ponoći. NFL kreće u 19.00 na SK3, a pratimo utakmicu Tennesse – New England. U 22.25 na istom programu možete gledati LA Rams – Seattle, a od 02.25 na SK1 Philadelphia – Dallas. Tko preferira košarku, NBA parket je u 21.30 na SK HD, dvoboj Detroit – Charlotte.

Ali to nije sve, danas počinje i Masters u Londonu (SK2), turnir najboljih 8 tenisača i najboljih 8 parova. Danas imamo 4 meča na raspolaganju, a posebno izdvajamo večernji termin (19), jer igraju Mektić/Peya – Cabal/Farah, od 21.00 Federer – Nishikori.

Ima tu još sjajnih utakmica, a koje točno pogledajte u našem rasporedu programa:  http://sportklub.hr/TV-Program