Dopalo mu se Mourinhovo ponašanje! Ma tko je taj čudak?

Premier League 9. stu 201817:18 > 17:40
Jan Kruger/Getty Images

Nekadašnji nogometaš Manchester Uniteda, sadašnji analitičar Sky Sporta, ponovno je imao štošta za reći o Jose Mourinhu...

Michael Regan, Getty Images Sport

Portugalski stručnjak se našao na meti kritika nakon pobjede protiv Juventusa u Ligi prvaka. Naime, tada je navijačima u Torinu pokazao znak kojim je aludirao kako ih ne čuje. Kasnije je na konferenciji obrazložio svoje ponašanje rekavši da su ga navijači provocirali tijekom čitave utakmice, vrijeđajući mu obitelj i Inter, s kojim je kao trener osvojio Ligu prvaka.

Neville, koji je u recentnoj prošlosti znao kritizirati Mourinha, sada je iznenadio reakcijom:

“Nakon svake utakmice mora se osjetiti strast. Svidjelo mi se Mourinhovo ponašanje nakon Juventusa, kao i na utakmici s Newcastlom, zbog kojeg je NS Engleske uložio žalbu”,počeo je priču nekadašnji obrambeni igrač kluba s Old Trafforfa pa nastavio:

“Meni se kod Josea uvijek sviđalo što je nemoguć i kad gubi i kad pobjeđuje. Čovjek je neuništiv, sjetite se samo kako je prije manje od mjesec dana njegov otkaz već bio gotova stvar, ali on se uspio izdići iz pepela i pokazati svima da još zna pobjeđivati. Nevjerojatno je koliko dobro se snalazi u radu pod pritiskom, to gotovo nitko ne može. Može utjecati na igrače i prenijeti im potrebnu strast i motivaciju, koje su neophodne”.

Michael Steele Getty Images Sport

United je u srijedu protiv Juventusa u Ligi prvaka uspio napraviti preokret i nakon vodstva talijanskog kluba postići dva gola u samoj završnici te doći od pobjede.

“Još se ne može reći da igraju fenomenalno, ali je evidentno da se vidi napredak u igri”, zaključio je Neville.