Lynne Cameron/Getty Images
Nogomet 04.11.2018 | 20:33

Morata proradio, Hazard se vratio i odmah asistirao

Nogometaši Chelseaja pobijedili su u gradskom derbiju Crystal Palace sa 3:1 u 11. kolu Premier lige.

Alvaro Morata

Getty Images Sport, Richard Heathcote

U prvom poluvremenu nije bilo šansi na obje strane terena, sve do pogotka, koji je u 32. minuti postigao Alvaro Morata.

Španjolski napadač je iskoristio dodavanje svog sunarodnjaka Pedra, pa je sa oko sedam metara savladao golmana Palacea Hennesseya.

Nakon ne baš zanimljivog prvog dijela igre u nastavku je viđeno više uzbuđenja. Gosti su izjednačili u 53. minuti, kada je Townsend nakon lijepe akcije poentirao.

Novu prednost Chelseaju donio je u 65. minuti ponovno Morata, svojim petim golom u sezoni. Eden Hazard koji se vratio nakon manje ozljede leđa je izveo slobodan udarac, lopta je preletjela sve igrače u šesnaestercu do druge vratnice, gdje je čekao Morata i lijevom nogom postigao novi pogodak.

Samo pet minuta kasnije na semaforu je pisalo 3:1, kada se u strijelce upisao Pedro, a na asistenciju još jednog Španjolca Marcosa Alonsa.

Chelsea je nakon pobjede nad Palaceom zasjao na drugo mjesto ljestvice, ima 27 bodova koliko i Liverpool, uz bolju gol-razliku.