Sarri: Ako misle ostati, ova dvojica će morati bolje

Premier League 4. stu 20189:23 > 9:38
Gabriele Maltinti/Getty Images

Maurizio Sarri na jučerašnjoj je pressici prije dvoboja u Premier ligi protiv Crystal Palacea možda naznačio i prve kadrovske promjene za zimu.

Klub sa Stamford Bridgea i dalje je bez poraza u svim natjecanjima ove sezone, ali to ne znači da talijanski stručnjak ne razmišlja o budućnosti. Već se jasno vidi koje je igrače praktički do kraja prekrižio iz svojih planova. Takvi, kao što je Danny Drinkwater ne igraju ni u Europskoj ligi, a ni u Carabao kupu. U toj je kategoriji i Victor Moses. Nigerijac također nije u Sarrijevim planovima.

Drinkwater je igrao samo u porazu od Manchester Cityja u Community Shieldu, dok je Moses uspio skupiti šest nastupa.

“Ne znam imaju li njih dvojica budućnost u ovome klubu. Moraju napredovati i to odmah, ali i njihove igračke karakteristike su dosta različite. Stvar je u tome da mi Drinkwater nije prigodan za igru s dva dodatna veznjaka. Moses je pak više za igru na povučenijoj poziciji beka, nego na krilu”, kaže Sarri.

Otkako je Antonio Conte otišao iz kluba, nestala je i formacija 3-4-3 s Mosesom i Marcosom Alonsom na bekovskim pozicijama. Sada se Moses nikako ne može probiti u prvi sastav, baš kao ni Drinkwater. Njemu su konkurencija u veznom redu prvotimci poput Kantea, Barkleyja, Fabregasa, Jorginha, ali i našeg Matea Kovačića.

Sarri je međutim najavio da bi u sljedećim tjednima moglo biti više rotiranja u momčadi, s obzirom na to da Premier liga polako dolazi do svog ludog perioda koji će kulminirati brojnim utakmicama u prosincu.

“Naravno da će biti promjena, pa bit ćemo na terenu svaka tri dana. Nećemo moći koristiti mali fond igrača, kao što je to sada slučaj u PL”, kaže nekadašnji trener Napolija.