Nogomet 03.11.2018 | 20:26

Lacazzete spasio bod Arsenalu, Lovren niti na klupi

U utakmici 11. kola Premiershipa, Arsenal i Liverpool podijelili su bodove u Londonu. Dejan Lovren nije bio u sastavu Liverpoola zbog ozljede.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena momčadi su bez golova krenule na odmor, a drugo poluvrijeme ponudilo je otvoreniji nogomet u kojem su pali i golovi.

James Milner zabio je pogodak za vodstvo Liverpoola u 60. minuti dvoboja nakon što mu je obrana Arsenala ostavila previše prostora, a engleski reprezentativac stigao je iz drugog plana i matirao vratara domaćih Bernda Lena.

Kada se činilo da će Liverpool osigurati sva tri boda obzirom da je momčad Arsenala djelovala umorno u završnih 15 minuta dvoboja, dogodio se trenutak odluke kada je Lacazzete primio loptu u blizini peterca gostiju, a onda iz okreta prevario Alissona i izjednačio rezultat. Podjela bodova činila se i najpravednijom. Dejan Lovren nije bio u sastavu Liverpoola.

Liverpool je s utakmicom više od Manchester Cityja preuzeo čelnu poziciju u Premiershipu s 27 bodova, a Arsenal je četvrti s četiri boda manje. Topnici su ostali neporaženi i trinaestu utakmicu zaredom.