SK statistika: Tko je bolji Rakitić ili Modrić?

Premier League 28. lis 201814:56 > 15:01
Denis Doyle/Getty Images

Usporedili smo dva hrvatska reprezentativca, zanimljivo je vidjeti koliko su važni za igru Barcelone i Reala

#SponzorPrijenosa#DerbyBananas

Velika, najveća utakmica ili samo El Clasico. Neposredno prije početka utakmice donosimo vam statističku usporedbu dva hrvatska nogometaša u El Clasicu. Tko je bolji – Ivan Rakitić ili Luka Modrić? Kolega Ivan Ivković za vas je pripremio usporedbu:

Očito je da Rakitić ima puno izraženiju ulogu kao čovjek koji od stopera prvi prima loptu. Zato ima gotovo pa dvostruko više dodavanja od Modrića. Iako treba uzeti u obzir da je Rakitić dosad igrao 80, a Modrić 60 minuta u prosjeku pa je i tu nastala razlika.

sport klub
Imaju podjednak broj oduzetih lopti, iako Modrić više kroz duel, a Rakitić kroz ‘čitanje’ igre. To je također prilično jasan pokazatelj ne samo njihovog mentaliteta nego i načina igre ekipe.
sport klub

Modrić značajno više igra individualno prema naprijed, što dokazuje i broj driblinga i ključnih dodavanja. Pogotovo je to očito kada je morao preuzeti i dodatnu odgovornost po desnoj strani nakon ozljede Carvajala. Rakitić će vjerojatno morati napraviti nešto slično (već i je protiv Intera) nakon ozljede Messija.