Nema prodaje! Glazeri beru vrhnje, a za Ivana ni čut'!

Premier League 15. lis 201820:01 > 20:13
Michael Regan/Getty Images

Danas su se pojavile ozbiljne informacije kako saudijski princ Mohammad bin Salman još ozbiljnije namjerava kupiti engleskog nogometnog velikana...

O tome smo već pisali ranije.
No, ubrzo je iz Manchester Uniteda stigao vrlo jasan odgovor: Molimo vas, ne nasjedajte na gluposti!

Dobro, ne baš tim riječima. Ali, odmah je postalo vrlo jasno kako ni govora o tome da će američki vlasnik, Malcolm Glazer, prodati svoj udio.

Mirror je vrlo brzo reagirao i potrudio se, malo istraživao i ponudio nam odgovor zašto bi tomu moglo biti tako. Prenosimo njihove riječi:

“Od preuzimanja Glazera 2005., više od 1 milijarde funti napustilo je klub u obliku kamata, troškova, naknada i dividendi. Trenutni dug kluba iznosi 487 milijuna funti. Prema dva objavljene financijska izvješća od dolaska Jose Mourinha, Glazerima je isplaćeno 45 milijuna funti dividendi.

Unitedovi direktori i izvršni funkcioneri, uključujući šest blizanaca Glazer, uzimali su 25 milijuna funti godišnje plaće u posljednje dvije godine. Dodamo li tome da je holding tvrtka, Red Football, prošle godine zaradila još 56 milijuna funti nakon prodaje 4,3 milijuna dionica, ispada da su Glazeri samo u posljednje dvije sezone zaradili 126 milijuna!

A Woodward (izvršni dopredsjednik kluba) nije htio Mourinhu osigurati džeparac za Toby Alderweirelda ili Ivan Perišića prije 15 mjeseci!”