Cech: Arsenal je zaboravio kako se osvajaju titule

Premier League 24. ruj 201818:41 > 18:43
Laurence Griffiths, Getty Images

Vratar Arsenala Petr Cech kaže da dug post Topnika bez titule u Premier ligi stvara dodatni pritisak na sve u klubu.

Posljednji put Arsenal je bio prvak u sezoni 2003/2004, a već dvije godine u nizu nema ih ni u Ligi prvaka.

“Svi klubovi koji osvajaju titule prethodnih godina imaju igrače koji znaju kako treba završiti posao, to se događa u svakom sportu. Pogledajmo Tigera Woodsa, prošlo je pet godina otkad je uzeo veliki turnir i sve je teže kako vrijeme prolazi. Ni Arsenal nije uzeo titulu više od deset godina i mora ponovo naučiti kako se to radi”, rekao je češki čuvar mreže.

Ljetos je legendardnog Arsenea Wengera na klupi zamijenio španjolski stručnjak Unai Emery.

“Počeli smo od nule s novim menadžerom, pokušavamo stvoriti mentalitet sastava koji pobjeđuje u svakoj utakmici, koji napreduje svakog dana, a nadam se da ćemo graditi postupno i da ćemo tu titulu osvojiti prije nego kasnije. To bi onda mnogo značilo za dalje. Mislim da je u prošlosti nekada važnije bilo da se igra na ‘Arsenalov način’ nego da se osvoje bodovi, a tako se ne osvaja liga”, kaže 36-godišnji Cech i dodaje:

“Nekada se moramo pobrinuti da pobijedimo u ružnoj utakmici, kada ne igramo baš potpuno dobro, ali se borimo, zatvorimo se i nekako dobijemo s 1:0. Mislim da nam je to nedostajalo otkad sam ja došao ovdje prije tri godine”.

Poslije poraza od Manchester Cityja i Chelseaja u prva dva kola, Arsenal je zaigrao bolje, a pobjeda nad Evertonom 2:0 bila je peta uzastopna u svim natjecanjima.

U sljedećem kolu Premier lige Arsenal dočekuje Watford u subotu od 16 sati.