23.09.2018 | 19.07

Arsenal uz pomoć suca do pobjede nad Evertonom

Arsenal FC

Nogometaši Arsenala su u 6. kolu Premier lige savladali Everton na "Emiratesu" rezultatom 2:0, što je četvrta pobjeda u nizu ekipe Unaija Emerija u engleskom prvenstvu.

Arsenal - Everton

Laurence Griffiths Getty Images Sport

Arsenal nije bio na nivou ranijih partija, ali je i pored toga došao do pobjede, budući da je početkom drugog poluvremena s dva gola riješio meč.

Na golu Arsenala je odličan bio Peter Cech, koji je u nekoliko navrata zaustavio opasne napade i udarce nogometaša Evertona.

Topnici su došli u vodstvo u 56. minuti, kada je strijelac bio francuski napadač Lacazette jako lijepim udarcem pod gredu gola Evertona, a poslije nešto duže akcije svojih suigrača i asistencije Ramseya.

Arsenal je u tim trenutcima iskoristio nešto lošiji period u igri Evertona, te je samo tri minute kasnije došao do novog gola i ispostavit će se konačnog rezultata.

Ozil je prošao po desnoj strani terena, ušao je u šesnesterac Evertona i loptu dodao Ramseyu, koji ju je petom proslijedio do Aubameyanga, a Gabonac posprema loptu u mrežu, iako je bio u evidentnom zaleđu.

Ipak, sudac je priznao gol i to je bio konačan rezultat.