Superiorni Građani i Redsi, kiks Uniteda

Premier League 22. ruj 201817:43 > 17:53
Dan Mullan, Getty Images Sport

U subotu u popodnevnom terminu u Premier ligi je odigrano šest susreta 6. kola, a sigurne pobjede su ostvarili Manchester City i Liverpool, dok je Manchester United ostao bez cijelog pljena protiv Wolverhamptona.

Legendarni Sir Alex Ferguson se poslije moždanog udara i oporavka vratio na tribine “Old Trafforda”, ali je mogao pogledati samo remi Mourinhovih izabranika protiv Wolverhamptona 1:1.

Brazilac Fred je u 18. minuti postigao prvi pogodak u dresu Uniteda, dok je Vukovima bod donio Joao Moutinho u 53. minuti. Wolverhampton je odigrao veoma dobar susret, više puta je ugrozio gol Davida de Gee, ali je Španjolac bio sjajan.

Nemanja Matić na ovom susretu nije igrao za Manchester United, pošto je suspendiran zbog crvenog kartona na utakmici protiv Watforda.

Liverpool je pobijedio Southampton lako sa 3:0, a strijelci za Redse su bili Joel Matip u 21, Mohamed Salah u 45+3. minuti, dok je vlastitu mrežu zatresao nogometaš Svetaca Hoedt u 10. minuti.

Redsi imaju 18 bodova, dok ih sa 16 prati Manchester City, koji je deklasirao Cardiff u Walesu s 5:0. Građani su do uvjerljivog trijumfa došli golovima Aguera u 32, Bernarda Silve u 35, Ilkaya Gundogana u 45, dok je Riyad Mahrez bio strijelac u 67. i 89. minuti.

Sjajan je bio i Burnley, koji je s 4:0 slomio Bournemouth. Golove za momčad menadžera Dychea postigli su Vydra u 39, Lennon u 41. i Ashley Barnes u 83. i 88. minuti.

U posljednjoj utakmici dana Tottenham je slavio kod Brightona sa 2:1.