West Ham konačno uzeo bodove

Premier League 16. ruj 201818:43 > 18:46
Catherine Ivill/Getty Images

Odličan susret odigrali su Everton i West Ham u petom kolu Premier lige, a do tri boda došli su Čekićari koji su konačno, nakon četiri poraza, došli do prve pobjede u sezoni. Everton je doživio prvi poraz.

Iako je West Ham momčad protiv koje je Everon zabilježio najviše pobjeda i postigao najviše golova, pokazalo se da ta povijest i statistika danas nisu imale mnogo utjecaja.

Poveo je West Ham u 11. minuti nakon odlične akcije. Marko Arnautović je nesebično dodao loptu do Andreja Yarmolenka kojem nije bilo teško loptu poslati u mrežu.

Sjajan nogomet i velika borba okrunjeni su još jednim golom u 31. minuti. Yarmolenko je na najbolji način začinio prvi start ove sezone i postigao još jedan gol. Ovoga puta pomogao mu je Mark Noble.

Everton je u drugom minutu nadoknade u prvom poluvremenu uspio je smanjiti na 2:1 golom Gylfija Sigurdssona, ali u nastavku nije uspio iskoristiti taj detalj kasno postignutog gola. Sigurdssonu je ovo prvi gol od 10. veljače, a 47. koji je postigao u Premier ligi. Tek treći koji je postigao glavom.

West Ham je i u nastavak ušao agresivnije i odlučnije, a na 3:1 povisio je Marko Arnautović u 61. minuti odličnim golom na dodavanje Pedra Obianga. Arnautović je do sada postigao tri od pet golova koje je njegov sastav zabilježio ove sezone. Učestvovao je od početka kalendarske godine u 16 golova West Hama, po čemu je od njega za svoju momčad korisniji samo Mohamed Salah iz Liverpoola.