Hazard razbio Velšane, Topnicima slavlje na sjeveru

Premier League 15. ruj 201817:41 > 17:46
Marc Atkins/Getty Images

Dan favorita u Premier ligi, slavlja u petom kolu osigurali su Chelsea, Arsenal i Manchester City. Od 18:30 na SK2 pogledajte dvoboj Watford-Manchester City.

Maurizio Sarri i dalje ne zna za poraz otkada je preuzeo Chelsea. Talijanski stručnjak i njegovi igrači proslavili su petu pobjedu u isto toliko utakmica ovogodišnjeg Premiershipa.

Ipak, Cardiff je poveo na Stamford Bridgeu preko Sola Bambe. No, do kraja poluvremena Eden Hazard osigurao je preokret, u oba navrata asistirao je Olivier Giroud. Sjajni Belgijac osigurao je hat-trick iz kaznenog udarca, a konačnih 4:1 postavio je Willian.

Aktualni prvaci nisu imali problema na Etihadu protiv Fulhama. Strijelci za laganih 3:0 bili su Sane, David Silva i Raheem Sterling. Arsenal je na sličan način prošao gostovanje u Newcastleu. Momčad Unaija Emeryja slavila je s 2:1, a strijelci su bili Xhaka i Ozil, dok je počasni pogodak za domaćina postigao Clark u sudačkoj nadoknadi.

U preostalim susretima poslijepodnevnog rasporeda, Bournemouth je s visokih 4:2 nadigrao Leicester. Domaća momčad je do poluvremena postigla tri pogotka putem Kinga i dva puta Frasera, a četvrti je dodao Smith na ulasku u završnih deset minuta. Leicester je u završnici zabio dva pogotka preko Maddisona i Albrightona. Crystal Palace je slavio na gostovanju kod Huddersfielda s 1:0, junak je bio Zaha.

Chelsea i Liverpool i dalje su na maksimalnim učinku, a od 18:30 može im se pridružiti i Watford ukoliko svlada Manchester United.

Taj dvoboj možete pratiti na kanalu Sportklub 2 uz komentar Gorana Grgića.