Lukaku srušio Burnley, Watford Spurse i ostao na vrhu!

Premier League 2. ruj 201818:49 > 18:53
Michael Regan/Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su Burley na strani sa 2:0 u četvrtom kolu engleskog Premier Leaguea. Nogometaši Watforda nakon 31 godine uspjeli su dočekati pobjedu protiv Tottenhama u ligaškom natjecanju, nakon što su u nedjelju slavili pred svojim navijačima sa 2:1!

Oba gola za momčad Jose Mourinha postigao je Romelu Lukaku. Prvi glavom u 27. minuti nakon odličnog ubačaja Alexisa Sancheza, a drugi uz mnogo sreće i odbijene lopte od Westwooda..

Trijumf Crvenih vragova mogao je biti uvjerljiviji, je Pogba u 69. minuti bio neprecizan s bijele točke. Duel Aarona Lennona i Marcusa Rashforda sudac Moss okarakterizirao je kao jedanaesterac, ali je udarac Pogbe zaustavio Joe Hart.

Samo dvije minute kasnije gosti su ostali s igračem manje. Nakon duela Bardsleya i Rashforda, napadač Uniteda je ustao s trave i unio se u lice beku Burnleya, zbog čega mu je Moss pokazao izravan crveni karton.

Engleski reprezentativac je na taj način proveo samo 10 minuta u igri, jer je ušao s klupe u 61. minuti.

Ipak, to nije utjecalo na konačan ishod, pa je Mourinhova momčad ostvarila slavlje nakon dva poraza u nizu.

ManU je sada 10. na ljestvici sa šest bodova, dok je Burnley 19. s bodom.

Laurence Griffiths, Getty Images Sport

U drugoj utakmici u istom terminu, Watford je nakon preokreta pobijedio Tottenham 2:1 i sačuvao stopostotan. S druge strane, Spursima je ovo prvi poraz u PL ove sezone.

Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu i sve su postigli igrači Stršljenova.

Najprije je Doucoure postigao autogol u 53. minuti nakon ubacivanja Lukasa Moure, da bi Troy Deeney u 69. i Craig Cathcart u 76. donijeli trijumf domaćem klubu.

I jedan i drugi pogodak postignuti su glavom nakon prekida i centaršuteva Josea Jolevasa.

Zanimljivo, ovo je prva pobjeda Watforda nad Spursima kod kuće u PL.

U prethodnih pet utakmica, Tottenham je ostvario dvije pobjede, a triput je bilo neriješeno.

Watford se ovom pobjedom izdvojio na čelu ljestvice s Liverpulom i Chelseajem, a Tottenham drži peti mjesto.