Derbi, a svi pričaju samo o Mourinhu (SK1, 21h)

Premier League 27. kol 201810:49 > 10:55
Catherine Ivill Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Uniteda večeras u derbiju 3. kola engleske nogometne lige dočekuju Tottenham. Susret pratite od 21 sat, a komentirat će ga - Neven Cvijanović!

Dan Mullan, Getty Images Sport

Umjetnost pobjeđivanja – vještina koju je Jose usavršio. Podizao je trofeje s klubovima diljem Europe. Nije samo okusio uspjeh, portugalski trener ga je iznova doživljavao. Njegovi domaći i europski uspjesi u Portu su ga bacili u fokus i njegov plamen je još svjetlije gorio u Chelseaju.

Njihov je najuspješniji trener, s tri naslova u dva navrata. Stvorio je remek-djelo u Interu gdje je 2010. osvojio trostruku krunu. I srušio trogodišnju vladavinu Barcelone u La Ligi, gdje je predvodio Real do slave.

Ali, Mourinho je sada u nepoznatim vodama. Ovo je početak njegove treće sezone u Manchester Unitedu, što je za njega najdulje razdoblje u nekom klubu bez ligaškog naslova. Je li se njegov talent malo ugasio? Svakako djeluje frustrirano trenutnim stanjem. Mourinhovo majstorstvo je hitno potrebno ukoliko želi donijeti naslov na Old Trafford.

“Cilj je osvojiti prvenstvo! To je standard u Manchester Unitedu. Ove godine ne mislim da će osvojiti titulu, ali se nadam da će biti zanimljivije. Sudit će mu se prema osvojenim trofejima. Liga prvaka i PL su ono što se očekuje. I odatle dolazi frustracija. Ne želi biti drugi li treći ili se samo natjecati za top 4”, objasnio je nekadašnji igrač Crvenih vragova, Owen Hargreaves.

Prošle nedjelje United je poražen na Amexu od ‘običnog’ Brightona (2:3) i to im je drugi uzastopni poraz od Galebova. Mourinho je kritizirao svoje igrače zbog grešaka, dok je kapetan Paul Pogba doveo u pitanje stav cijele momčadi, rekavši da im nedostaje gladi – što je šokantno priznanje.

United će morati podići svoju igru protiv Tottenhama. Klub s Old Trafforda ima dobar učinak protiv Spursa – dobili su posljednje četiri utakmice kod kuće. Dakle, odlična prilika da se utišaju kritičari ili…

“Kada pobijedite, krenete dalje i fokusirate se na ono što slijedi. Zamislite tek kada izgubite, morate napraviti još više. Naravno, ovo je teška utakmica protiv momčadi koja je prošle sezone završila u top 4. Dakle teška utakmica”, istaknuo je Mourinho, koji bi već od utakmice protiv Spursa mogao računati na Nemanju Matića i Antonija Valenciju.

Jordan Mansfield, Getty Images Sport

Tottenham ove sezone ima vlastite ambicije. Godinama su bili ‘mlada momčad’, ‘momčad u nastajanju’, ali tim opisima je istekao rok trajanja – vrijeme je da Spursi sazriju. Dvije pobjede u dvije utakmice je najviše što se moglo tražiti do sada i to usprkos glasinama o nezadovoljstvu nekih igrača koji nisu u prvom planu i odgađanju otvaranja novog stadiona.

Mauricio Pochettino zna da ovaj klub mora početi osvajati trofeje i prva pobjeda na Old Traffordu od 2014. bi bila dobar znak tih namjera.

“Više nego ikada vjerujem da možemo pobijediti. Mislim da smo mi pobjednici. Naravno i pobjednici ponekad izgube. Ali, najvažnija stvar je stav. Ako je stav dobar, onda je savršeno. Tada su veći izgledi da se pobijedi nego da se izgubi”, objasnio je svoju filozofijuPochettino.

“Trenutno se osjećam snažno. Većina igrača nam je igrala na Svjetskom prvenstvu i to nam donosi samopouzdanje kao i prošla sezona. Posljednje dvije, tri sezone smo uvijek odlazili na Old Trafford s dobrim osjećajem, ali nam rezultati baš i nisu išli na ruku. Definitivno tamo želimo do dobrog rezultata”, dodao je obrambeni igrač londonskog kluba, Jan Vertonghen.

I dok Pochettio još juri svoj prvi trofej, za njegovog večerašnjeg suparnika police nikada ne mogu biti prepune pehara. Da, osvojio je Europa ligu i Liga kup u Unitedu, ali Mou zna da ako želi biti u galeriji velikana na Old Traffordu, mora donijeti i naslov iz Premiershipa – naslov koji bi zapečatio njegovu ostavštinu u Manchesteru.

Utakmica na Old Traffordu na rasporedu je večeras u 21 sat, gledajte je na Sportklubu 1 uz ekskluzivni komentar povratnika iz Engleske, Ličkog međeda, Nevena Cvijanovića!