Chelsea protiv Newcastlea uživo na SK1 od 17 sati

Premier League 26. kol 201811:38 > 12:05
Paul Kane, Getty Images Sport

Nakon vrlo zanimljive subote u Premier ligi čekaju nas tri ništa manje zanimljive utakmice u današnjem programu. U 14:30 sastaju se Watford i Crystal Palace, dok će u 17 sati uz najzanimljiviju utakmicu dana između Chelsea i Newcastlea igrati i Fulham i Burnley.

Prvi susret dana je već tradicionalno u 14.30. Sastaju se domaći Watford koji je s dvije pobjede krenuo u novu sezonu i Crystal Palace koji je upisao pobjedu i poraz u prva dva susreta.

Watford je na startu nove sezone pobijedio Brighton sa 2:0 kod kuće, te je u idućem kolu odličnom partijom slavio kod Burnleya na gostovanju sa 3:1. Očito su dobro nadomjestili izostanak svog ponajboljeg igrača iz poršle sezone Brazilca Richarlisona, koji je u rekordnom izlaznom transferu kluba prešao u Everton.

Španjolac Javi Gracia radi vrlo dobar posao otkad je preuzeo klub u siječnju ove godine. Završili su na 14-om mjestu na kraju prošle sezone i osigurali opstanak u ligi. Početkom ove igraju još bolje i ako ovako nastave ne bi trebali imati problema sa osiguravanjem prvoligaškog statusa.

Crystal Palace je također odigrao dvije vrlo dobre utakmice na startu sezone. Međutim njihova nesreća je što im je jednom protivnik bio Liverpool koji ove sezone izgleda fenomenalno i u toj utakmici su izgubili sa 2:0, ali imali su nekoliko izglednih prilika i vrlo lako je utakmica mogla završiti drugačije. U prvom kolu su na Craven Cottageu pobijedili povratnika u Premier ligu Fulhama sa 2:0 u pravom londonskom derbiju.

Crystal Palace ima svoju prepoznatljivu igru gdje prijete ponajviše preko krila Zahe i Townsenda i naravno Bentekea u vršku napada. Očekuje nas jedna vrlo zanimljiva utakmica koju naravno možete pratiti na SK2 od 14:30.

u 17 sati nas čekaju dvije također vrlo zanimljive utakmice. Fulham dočekuje Burnley u susretu dva protivnika koja nisu ušla najbolje u ovu sezonu. Fulham je upisao dva poraza na startu sezone u dva londonska derbija protiv Crystal Palace i Tottenhama. Rano je još za uzbunu, međutim ukoliko i danas budu poraženi sigurno da na Craven Cottageu neće biti ugodna atmosfera.

Burnley je prošle sezone odigrao nevjerojatno dobro i plasirao se u kvalifikacije za Europsku ligu. Dogurali su do posljednjeg pretkola gdje im je protivnik Olympiakos. Poraženi su u prvom susretu u Pireju 3:1 i u uzvratu će imati poprilično težak posao. Očito da im igranje na dva kolosijeka nije najbolje sjelo jer su dosta slabo ušli u sezonu, upisali su jedan poraz i jedan remi te imaju jedan bod.

Shaun Botterill/Getty Images

I nama naravno najzanimljivija utakmica između Newcastlea i Chelsea, u kojoj se nadamo da će naš Mateo Kovačić ponovno zaigrati, ovog puta možda od prve minute. Mateo je u prošlom kolu protiv Arsenala odigrao vrlo dobrih pola sata i pokazao da se vrlo dobro snašao u prvom nastupu.

Chelsea je krenuo u sezonu s novim trenerom i novom filozofijom, te su upisali dvije pobjede na startu. Danas će na St. James Parku također tražiti pobjedu protiv uvijek neugodnog domaćina Newcastlea. Newcastle je na startu upisao domaći poraz od Tottenhama i u prošlom kolu su remizirali s Cardiffom. Sigurno je da će i oni pred domaćim navijačima tražiti prvu pobjedu bez obzira što igraju protiv favoriziranih gostiju iz Londona.

Prošle sezone Newcastle je baš u nedjelju slavio sa velikih 3:0 na St. James Parku protiv gostiju iz Londona. Bila je to jedna od najboljih utakmica sezone za crno-bijele i vidjet ćemo mogu li ponoviti takav nastup.

Sve u svemu, očekuje nas još jedna vrlo zanimljiva nedjelja u Premier ligi i nema razloga da to ne pratite na našim programima.