Aguero tri puta, dva eurogola na Etihadu

Premier League 19. kol 201816:17 > 16:21
Michael Regan, Getty Images Sport

U nedeljnim utakmicama drugog kola Premier lige pobjede su ostvarile momčadi Manchester Cityja i Watforda.

Aktualni prvak Engleske slavio je uvjerljivim rezultatom protiv Huddersfielda 6:1 i tako stigao do drugog trijumfa u novoj sezoni najelitnijeg ranga engleskog nogometa.

„Građane“ je do trijumfa predvodio sjajni Sergio Aguero, koji se tri puta upisao u listu strijelaca.

Sastav Pepa Guardiole je tijekom svih 90 minuta bio bolji suparnik na Etihadu i ni u jednom trenutku nije dopuštao protivniku da ih ozbiljnije ugrozi.

Aguero je prvi zatresao mrežu gostiju u 25. minuti, kada mu je Ederson asistirao.

Golijadu u Manchesteru nastavio je Gabrijel Jesus, koji je za 2.0 pogodio u 31. minuti.

Aguero se prije odlaska na predah još jednom upisao u strijelce, kada je u 35. minuti svladao vratara Hamera.

Jedini gol za Huddersfield postigao je slovenski veznjak Jon Stanković u 43. minuti. 22-godišnji nogometaš je poslije kornera iskoristio priliku i poslao loptu u Edersonovu mrežu.

Mrežu Huddersfielda nastavio je rešetati David Silva u 48. minuti, a zatim je i svojim trećim golom na susretu Aguero otklonio svaku sumnju po pitanju pobjednika.

Konačnih 6:1 postavio je Kongolo svojim autogolom u 84. minuti.

Watford je u gostima nadigrao Burnley s 3:1 i tako zabilježio drugi trijumf u novoj sezoni.

Već u trećoj minuti susreta u Burnleyju Watford je stigao do vodstva golom Grayja.

Burnley je samo tri minute kasnije izjednačio pogotkom Tarkowskog i vratiti nadu domaćim navijačima.

Novo vodstvo Watfordu donio je Deeney u 48. minuti, a za 3:1 pogodio je Hughes u 51. minuti.