Zola: Strpljivo sa Sarrijem

Premier League 22. srp 201821:27 > 21:28
Will Russell/Getty Images

Legenda Chelseaja Gianfranco Zola kaže da je Mauriziju Sarriju potrebna podrška na početku rada na klupi Plavaca.

Zola, koji je igrao za Chelsea od 1996. do 2003. godine, bit će pomoćnik čovjeku koji je u prethodne tri sezone vodio Napoli.

“Treba imati malo strpljenja s njim i u tom slučaju sam siguran da će ljudi iz kluba dobiti ono što od njega očekuju. Dopada mi se način na koji njegove momčadi igraju nogomet – veoma su organizirane, veoma dobre defanzivno, ali igraju vrlo lijep nogomet. Uvijek sam volio trenere koji tako igraju”, rekao je 52-godišnji Zola i dodao:

“Vjerujem da je ta vrsta filozofije upravo ona koju Chelsea traži u ovom trenutku i zato smatram da će to biti dobar ‘brak’. Maurizio može ponuditi klubu točno ono što je potrebno”.

Zola je kao igrač za Plavce dao 59 golova na 229 utakmica.

“Fantastično je što sam ponovo tu, uzbuđen sam i želim da imamo uspjeha u ovoj avanturi, da se pobrinemo nastaviti osvajati trofeje”, zaključio je Zola.

Sarri je na mestu menadžera Chelseaja zamijenio Antonia Contea.