Ashley i dalje maltretira Svrake, Rafa to neće trpiti

Premier League 21. srp 201813:21 > 13:33
Ian MacNicol/Getty Images

Newcastle United je drugo ljeto zaredom najneaktivniji klub na tržištu u Engleskoj, a po svemu sudeći to se neće promijeniti. Zbog toga bi predstojeća sezona mogla biti posljednja za Rafu Beniteza na Saint James' Parku.

Pred navijačima Newcastle Uniteda je evidentno još jedna mučna sezona u kojoj se točan cilj Svraka ne zna. Michael Ashley je tijekom prošle sezone po tko zna koji put pokušavao prodati klub, od toga je po tko zna koji put odustao, a biznismen sa sjeveroistoka Engleske ne planira uložiti sredstva u pojačanja crno-bijelih.

Do sada je Newcastle doveo samo korejskog veznog igrača Ki Sung-junga i to za četiri milijuna eura. Klub je neaktivan, iako je bio čak deseti u Premier League prošle sezone, a to je s obzirom na loše trenutke u prošloj godini bio uspjeh.

Ashley je Rafelu Benitezu obećao značajna financijska sredstva za ovaj prijelazni rok, ali od ispunjenja obećanja nema ništa. Tri tjedna prije početka PL i tri tjedna pred zatvaranje prijelaznog roka, nitko ne zna koliko novaca Benitez ima na raspolaganju niti kako će izgledati Newcastle u predstojećoj sezoni.

Svrake su zaradile 120 milijuna funti od TV prava pa je bilo za očekivati kako će španjolski menadžer ima na raspolaganju bar pola od toga.

Benitez je u siječnju imao solidan novac na raspolaganju pa je bio optimističan po pitanju budućnosti u Newcastle, ali sadašnji potezi Ashleya vjerojatno neće zadržati Španjolca u klubu.