Fred u Top 5 transfera Manchester Uniteda svih vremena

Premier League 5. lip 201821:31 > 21:37
Laurence Griffiths Getty Images Sport

Brazilski veznjak Fred najnovije je pojačanje Uniteda, engleski klub potvrdio je dovođenje igrača koji se afirimirao u dresu Šahtara.

Fred stiže na Old Trafford, a vrijednost transfera je čak 52 milijuna funti.

“Crveni vragovi” su tako nastavili politiku trošenja novca na zvučna pojačanja, što posebno važi za eru Jose Mourinha, od čijeg dolaska je klub uložio više stotina milijuna funti na transfere.

Fredov transfer je jedan od pet najvećih u povijesti kluba, a podsjetimo se top 5 transfera.

POGBA, 89.3 milijuna funti

Francuz je otkupljen od Juventusa 2016. godine, u tada rekordnom transferu svjetskog nogometa, i vratio se u klub iz koga je prethodno otišao 2012.

ROMELU LUKAKU, 75 milijuna

Godina dana nakon Pogbe, još jedan igrač kojeg zastupa Mino Raiola stigao je na Old Trafford, Lukaku se tako ponovo udružio sa Mourinhom, koji ga je vrlo kratko trenirao i u Chelseaju.

ANGEL DI MARIA, 59.7 milijuna

Možda i najveći promašaj u povijesti Uniteda, Di Maria je počeo solidno, ali nije opravdao novac koji je uložen u njega, pa je prodan nakon godinu dana.

FRED, 52 milijuna

Transfer Freda četvrti je po visini svih vremena, kada je ManUtd u pitanju. Brazilac bi trebalo pojačati vezni red, i parira Pogbi i Matiću.

JUAN MATA, 37.1 milijuna

Španjolac je došao iz Chelsea u zimu 2014. kao spasitelj Moyesa, ali je tek dolaskom Mourinha pokazao ono najbolje u dresu “Vragova”.