Nakon pet godina, Fulham je ponovno premijerligaš!

Premier League 26. svi 201819:57 > 20:01
Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

U najskupljoj utakmici engleskog nogometa, Fulham je s 1:0 svladao Aston Villu vrativši se u Premiership nakon pet godina.

Škot Tom Cainey junak je Fulhama koji se nakon pet godina vraća u Premier ligu! Veznjak Fulhama postigao je pobjedonosni pogodak u 23. minuti nakon proigravanja Sessegnona. Nakon velike borbe, brojnih pokušaja Aston Ville, rezultat se više nije mijenjao iako su Villansi imali i igrača više nakon što je isključen Odoi u 70. minuti.

Fulham je pobjedom prošao težak period za klub, a milijarderski vlasnik Shahid Khan napokon će moći uživati u elitnom nogometu Engleske. Khan je klub preuzeo u ljeto 2013. nakon što je momčad ispala iz prve lige, a već se sada može reći kako će investirati značajan novac da Fulham ostane prvoligaš.

Samom pobjedom u finalu doigravanja, Fulham je inkasirao 174.8 milijuna funti, dok će Aston Villi pripasti “simbolična” svota od 32.1 milijuna.