Abramović zbog vize nije prisustvovao finalu!?

Premier League 20. svi 201815:38 > 15:39
Clive Mason/Getty Images

Vlasnik Chelseaja Roman Abramović morao je napustiti Englesku pošto mu investitorska viza za boravak u toj zemlji nije obnovljena, otkriva "Financial Times".

Zbog toga, ruski milijarder nije bio u mogućnosti prisustvovati finalu FA Kupa u subotu, u kojem je njegov klub slavio protiv Manchester Uniteda 1:0 i došao do osmog trofeja u najstarijem nogometnom natjecanju na svijetu.

Zanimljivo, iako je Abramovič na čelu Chelseaja od 2003. godine u međuvremenu nije dobio boravišnu vizu, a ljudi bliski bogatom biznismenu ističu da je glavni razlog toga loš odnos između Ujedinjenog Kraljevstva i Rusije, tvrdi “Financial Times”.

Od dolaska Abramoviča, klub sa Stamford Bridgea je proživio najuspješnije trenutke u povijesti, osvojivši pet titula prvaka Engleske, pet FA Kupova, tri Liga Kupa, Ligu Europe i Ligu prvaka.