FA Kup finale: Manchester United vs Chelsea (SK1)

Premier League 19. svi 201816:11 > 16:13
Tom Purslow/Man Utd via Getty Images

Od 18:15h na Sportklub 1 pogledajte posljednju utakmicu engleske sezone, finale nacionalnog kupa, na Wembleyju se sastaju Manchester United i Chelsea.

Dvoboji Manchester Uniteda i Chelseaja izazivaju posebnu pozornost nogometnih navijača, a danas nas očekuje i veliko finale FA Kupa u kojem će se sastati upravo veliki rivali.

Jose Mourinho i Antonio Conte zakopali su ratnu sjekiru, no ova utakmica ipak će ponuditi neizvjesnost što se tiče talijanskog stručnjaka na klupi londonskog kluba. Chelsea je sezonu završio na petom mjestu Premier lige, iduće sezone neće igrati u Ligi prvaka, a to je nešto što vlasnik kluba Roman Abramović teško oprašta. Ipak, Conte se ne opterećuje budućnošću.

Mogu reći sa sigurnošću kako će ovo biti moja posljednja utakmica na klupi ove sezone, kao i za moje igrače, što će se događati kasnije ne mogu znati. Pod ugovorom sam koji ću poštovati,” kazao je bivši trener Juventusa.

S druge strane, Jose Mourinho bio je filozofski raspoložen posebno na pomisao nekih dijelova medija koji su portugalskom stručnjaku sugerirali kako će ovo biti dosadna utakmica.

Ne znam što za vas znači zabavna utakmica? 6:0? To za mene nije zabavno, pod zanimljivom smatram utakmicu gdje je rezultat neizvjestan, gdje su obje klupe napete u iščekivanju konačnog rezultata.

Kod Uniteda, David De Gea zauzeti će svoje mjesto među vratnicama, Sergio Romero koji je u FA Kupu branio čitavu sezone nije spreman za nastup. Ipak, upitan je Romelu Lukaku koji se oporavlja od ozljede gležnja.

Na drugoj strani, Conte ne može računati na Davida Luiza, Emersona Palmierija i Ethana Amapadua.