Arteta se dogovorio sa Arsenalom

Premier League 19. svi 20182:11 > 2:23
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Ono o čemu se glasno pričalo ovih dana, po svemu sudeći dobit će svoju potvrdu. Mikel Arteta postat će novi trener Arsenala, a na tom mjestu zamjenit će Arsena Vengera, koji odlazi poslije 22 godine.

Nekadašnji veznjak kluba sa Emiratesa praktično je od trenutka kada je obznanjeno da Venger odlazi na kraju sezone izbio među glavne kandidate za klupu londonskog velikana. Španjolac je impresionirao kao pomoćnik Pepa Guardiole i ove dvije stvari su prevagnule da ipak dobije povjerenje ljudi iz kluba.

Dvije strane su se sastale a kako prenosi “Goal.com” dogovor je postignut. Arteta je za Arsenal odigrao 150 utakmica i postigao 16 golova uz 11 asistencija. Igračku karijeru je završio 2016. zbog velikih problema sa ozljedama.