Novi stadion donosi probleme za Pochettina

Premier League 18. svi 201814:20 > 14:26
Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Tottenham će od iduće sezone igrati na novom stadionu koji je izgrađen na mjestu White Hart Lanea, dugogodišnjeg doma momčadi iz Londona

Tottenham je proteklu sezonu domaće utakmice igrao na Wembleyju, dok se njihov novi stadion gradio. Projekt bi trebao završiti kroz nekoliko mjeseci, a Spursi bi iduću sezonu trebali igrati na novom stadionu. Kažemo “trebali” jer je sve izvjesnije kako će barem početak sezone Tottenham ponovno zaigrati na Wembleyju.

No, još veći problem su financije. Stadion je originalno trebao koštati oko 400 milijuna funti, nešto kasnije cijena je porasla na 750, a sada se već govori kako je riječ o milijardu funti. Stadion će biti multifunkcionalan, sa pomičnim krovom, već se spominje kako će se tamo igrati utakmice američkog nogometa, održavati koncerti te mnogi drugi događaji. Kapacitet je 62 tisuće i 62 mjesta.

Obzirom na povećanje troškova pojavila se ozbiljna prijetnja da Spursi neće biti u stanju dovoditi značajnija pojačanja ovog ljeta. Mauricio Pochettino već je razgovarao s presjednikom Danielom Levyjem traživši brzu reakciju na tržištu igrača kako bi se na vrijeme osigurala kvalitetna pojačanja. No, Levy ne spava mirno, klub je odavno potrošio 400 milijuna funti kredita koji su podigli u banci, a koji moraju vratiti u roku od pet godina. Predsjednik kluba morao se dodatno zadužiti kako bi zatvorio financijsku konstrukciju za završni dio izgradnje stadiona.

U klubu očekuju kako će novi stadion osigurati dodatne investicije, donijeti zaradu na raznim događajima koji nisu vezani za nogomet, međutim trebati će vremena da se takvo nešto ostvari, a Pochettino je sve nestrpljiviji.