Yaya Toure nakon 8 godina odlazi iz Manchester Citya

Premier League 5. svi 201811:50 > 12:05
Michael Regan/Getty Images

34-godišnjak iz Obale Bjelokosti na kraju sezone odlazi iz momčadi s kojom je osvojio 3 naslova prvaka Premier lige.

Manchester City na kraju ove sezone ostaje bez jednog od nositelja igre kluba u posljednjih desetak godina.

Ono što se očekivalo možda i prošle godine, službeno je objavljeno na jučerašnjoj press konferenciji kada je Pep Guardiola potvrdio da će dugogodinji stožerni stup vezne linije momčadi iz Manchestera napustiti klub. U zadnje dvije sezone minutaža mu se znatno smanjila, te je logično da iskusni 34-godišnjak potraži novu sredinu.

Yaya Toure je 2010. godine došao iz Barcelone za 24 milijuna eura i može se reći da je sa Aguerom i Davidom Silvom bio jedan od najvažnijih karika u igri “Građana” u ovom desetljeću.