Arsenal pronašao Wengerovu zamjenu: “Kradu” Artetu

Premier League 24. tra 201813:58 > 14:18
Julian Finney, Getty Images

Arsenal je suzio izbor potencijalnih kandidata za Wengerovog nasljednika, no mišljenja su još uvijek podijeljena.

Arsenal se nalazi u vrlo neobičnoj i nadasve nepoznatoj situaciji za klub – Topnici početkom ljeta i krajem tekuće sezone moraju na klupu postaviti novog trenera, pošto je Arsene Wengerov mandat od 22 godine napokon pri svome epilogu.

Pitanje njegovog nasljednika sada muči Londonjane, a njihov moćni direktor, Ivan Gazidis, ima svog favorita.

Naime, on je naciljao Mikela Artetu, bivšeg igrača i kapetana Arsenala i aktualnog pomoćnika Pepu Guardioli u Manchester Cityju.

Sky Sports izašao je s tim informacijama koje su potvrdili i još neki povjerljivi izvori s Otoka te oni tvrde da je Arteta favorit i da će uskoro biti predložen kao konačno riješenje za Arsenal. Većinski vlasnik kluba, Stan Kroenke, imat će naravno priliku izjasniti se po tom pitanju, no kada se ove dvije velike figure raspravljaju, obično imaju isto mišljenje…

Arteta nema prevelikog trenerskog iskustva osim rada za Građane u protekle dvije godine, no Gazidis vjeruje da on pravi čovjek za Arsenal. On jednostavno “ne vuče repove za sobom”, dobro poznaje i voli klub, a i vjerojatno neće napraviti nikakve dramatične promjene s time da će poboljšati ono što je bilo loše.

Njegov imidž također će ići na ruku Topnicima – on je mlad stručnjak u usponu, s dobim namjerama i blistavom budućnosti u trenerskom poslu, a činjenica da je proveo već dvije godine pod krilom jednog od najboljih trenera svijeta samo mu ide u prilog.

Naravno, Arsenal neće javno potvrditi novog trenera svog dok Wenger i službno ne napusti klupu, no svi znamo koliko je to teško držati u tajnosti.

Ipak, nisu svi u stožer složni oko toga da je Arteta savršen za Arsenal.

Naime, Sven Mislintat, svjetski poznati skaut koji je došao iz Borussije Dortmund, kao veliko pojačanje želi dovesti upravo Juliana Nagelsmanna iz Hoffenheima ili Schalkeovog stručnjaka Domenica Tedesca.

S druge strane, direktor Raul Sanllehi kao idealnog Wengerovog nasljednika vidi bivšeg Barceloninog stratega, Luisa Enriquea, no Gazidis je taj koji će vjerojatno dobiti ono što želi.

Zanimljivo je i kako će novi trener, tko god on bio, imati veoma mali budžet na raspolaganju ovog ljeta. Otočke novine pišu kako će strateg moći potrošiti svega 50 milijuna eura na tržištu, što je veoma malo za standard u Premier ligi, a da ne govorimo o cijenama igrača u modernom nogometu.

Pitanje je koliko će dobroga moći napraviti Arteta, ili netko drugi, s vrlo ograničenim resusrima u momčadi. (Sportarena)