PL: Kiks Lovrena, Liverpool izgubio dva boda

Alex Livesey Getty Images Sport

U prvom subotnjem dvoboju 35. kola Premier lige WBA i Liverpool odigrali su neriješeno na Hawthornsu, 2:2.

Shaun Botterill, Getty Images

Liverpool je poveo nakon samo četiri minute golom Ingsa.  Dannyj uIngsu je ovo prvi gol još od listopada 2015. godine, nakon 930 dana.

Reddsi su imali dvije prilike preko Ingsa i Salaha, ali one u statistici nisu završile ni kao šut u okvir gola.

Mohamed Salah se u strijelce upisao u 72. minuti. Egipćaninu je ovo 31. gol u Premier ligi i njime je izjednačio rekord po broju postignutih golova u 38 kola dugoj sezoni kako se igralo nekada. Prije Salaha, ovakav poduhvat ostvarili su Alan Shearer, Ronaldo i Luis Suarez. Salah je ove sezone postigao ukupno 41 gol u svim takmičenjima.

Da se stvari učine zabavnijim u završnici potrudio se Livermor. Već sedam minuta kasnije West Bromwich Albion smanjio je rezultatski minus golom Jakea Livermorea. Izjednačujući pogodak uslijedio je u 88. minuti nakon ubačaja Chrisa Brunta koji je precizno popratio Jose Rondon.