Zimska stanka stiže u Premier ligu

Premier League 18. tra 201819:36 > 19:45
Getty Images

Dugoočekivana odluka donesena je na sastanku nacionalnog saveza, premier lige i udruge igrača.

Dugi niz godina postavlja se pitanje uvođenja zimske stane u Premier ligu po uzoru na većinu liga diljem Starog Kontinenta. No, zbog pritiska sponzora, tv prava, razgovori nikada nisu došli daleko.

Ipak, čini se da se i ta situacija promijenila. Na sastanku Engleskog nogometnog saveza, Premier lige i Udruge igrača preliminarno je dogovoreno kako će od 2020. godine biti uvedena zimska stanka u siječnju i veljači. Prema ideji jedno ligaško kolo igralo bi se kroz dva tjedna kako bi klubovi dobili tjedan dana slobodno. Također, peto kolo FA kupa igralo bi se sredinom tjedna umjesto vikenda, a produžeci i jedanaesterci zamijenili bi sustav ponovljenih utakmica.

Narednih tjedana očekuje se finalizacija dogovorenog.