Vratila se radost na St. James, Ritchie srušio Arsenal

Premier League 15. tra 201816:16 > 16:27
Alex Livesey/Getty Images

Nogometaši Newcastlea svladali su Arsenal u 35. kolu engleske Premier lige rezultatom 2:1. Bio je to peti uzastopni poraz "topnika" na gostovanjima.

Prvu polupriliku na ovom susretu je Arsenal odmah iskoristio. Poslije duge lopte u 14. minuti Aubameyang je centrirao sa lijeve strane, a na drugoj stativi je bio Alexandre Lacazette. Francuz je tako postigao svoj 11. gol u Premier ligi ove sezone.

“Svrake” su prvu svoju ozbiljnu priliku odmah iskoristile kada je Ayoze Perez u 29. minutu iskoristio centaršut desnog beka Deandrea Yedlina po zemlji. Španjolac je odlično šutirao u bliži kut Cechovog gola.

Arsenal je do kraja poluvremena imao jednu dobru šansu ali su uglavnom obje ekipe bile bezopasne. “Topnici” nisu uspjeli dati još jedan gol iako su imali preko 70 posto vremena loptu u svom posjedu.

U drugom poluvremenu je Arsenal imao terensku inicijativu, ali je Newcastle imao ozbiljnije šanse. U 68. minti je Ayoze Perez fantastično asistirao Mattu Ritchieju koji je preciznim udarcem matirao golmana Petra Cecha i postavio konačan rezultat. Arsenal je uglavnom do kraja bio bezopasan, a mogao je primiti još koji gol jer je Newcastle imao još dvije prilike.