Premierligaška fešta u Wolverhamptonu

Nogometaši Wolverhamptona u subotu su zahvaljujući remiju Fulhama i Brentforda i matematički osigurali povratak u Premier ligu poslije šest godina, a dan kasnije sa svojim navijačima su proslavili veliki uspjeh.

Vulverhempton, Wolves

Catherine Ivill, Getty Images Sport

"Vukovi" su u svečarskoj atmosferi, pred punim tribinama, pobjedom protiv Birminghama rezultatom 2:0 obilježili povratak u najjači rang engleskog nogometa.

Strijelci za momčad trenera Espirita Santa bili su Jota u 21. i Afobe u 87. minuti. Domaćoj ekipi posao je bio olakšan jer je Birmingham od 52. minute igrao bez isključenog Deana.

Wolverhampton je u proteklih šest sezona bio čak i u Division Oneu, ali sve se promijenilo od kada je kineska "Fosun International" grupa preuzela klub.

Jedan od najpoznatijih europskih menadžera Jorge Mendes je u bliskim odnosima s vlasnicima Wolvesa i okosnicu momčadi čini nekolicina njegovih igrača, mahom iz Portugala.