Pep: Oni pojma nemaju, Premiership je važniji od LP!

Premier League 15. tra 201811:16 > 11:22
Getty images/ David Ramos

U ljeto 2013. godine Pep Guardiola je kao trener Bayerna upravi kluba poručio: Thiago ili ništa. Španjolski stručnjak je dobio svog omiljenog igrača, koji je uz odštetu od 25 milijuna eura iz Barcelone prešao u München, a sada ga želi ponovno povući za sobom, ovog puta na Otok.

Otkad je stigao u glavni grad Bavarske, Alcantara je postao jedna od središnjih figura u momčadi koja će igrati polufinale Lige prvaka, a već je osigurala novi naslov prvaka Njemačke. Guardiola je u međuvremenu postao menadžer Cityja i sada želi Thiaga još jednom dovesti u svoje redove, prenose engleski mediji.

Thiagov ugovor u Münchenu vrijedo 2021. godine, a njegova trenutna tržišna vrijednost iznosi 60 milijuna eura.

U posljednje vrijeme nagađalo se o sljedećem potezu središnjeg veznog, a kao jedna opcija spomenut je i njegov povratak u redove Katalonaca.

Guardiola u sastavu ima tri vezna igrača: Davida Silvu, Fernardinha i Yaya Tourea koji su već odavno navršili tridesetu. Toure će klub napustiti po završetku sezone, a Pep je o Silvi nedavno rekao:

David sljedeće godine vjerojatno neće igrati svaku utakmicu, zbog toga se kadar mora pojačati“.

Pep se očito planira pojačati u ljetnjem prijelaznom roku, a Alcantara mu je najveća želja u veznom redu.

Znači li to da će Bayern morati razmišljati o novim igračima u sredini terena? Talijanski list Gazzetta dello Sport navodi kako Bayern radi na osiguravanju usluga Emrea Cana, čiji ugovor u Liverpoolu ističe sljedeće godine.

A oči uprave Bayerna trenutno su sasvim uprte prema Eintrachtu, ako je vjerovati španjolskom listu As, koji tvrdi kako je predmet interesa kluba i jedan od najboljih sadašnjih igrača Nike Kovača, Omar Mascarell.

Nakon ispadanja od Liverpoola u četvrtfinalu Lige prvaka City je završio svoj put u elitnom natjecanju, ali se jučerašnjom pobjedom na Wembleyu protiv Tottenhama (3:1) vratio na pobjedničke staze i još bliže primaknuo naslovu u Premier League.

U slučaju da gradski suparnik danas izgubi od WBA, španjolski stručnjak će proslaviti petu titulu Građana” u njihovoj povijesit.

“Kada imate 87 bodova pet kola prije kraja, to je zato što ste napravili izuzetan posao, a ljudi pričaju da je prošli tjedan bio neuspješana”, počeo je objašnjavati Guardiola pa nastavio u neočekivanom smjeru:

“Oni nemaju pojma o nogometu! U Ligi prvaka ima sedam utakmica i može se osvojiti, ali u PL se igra svaka tri dana tijekom cijelog mjeseca. Žao mi je, ali mnogo je važnije to što momci čine tijekom cijele sezone”, zaključio je edukativnoizlaganje Pep.