PL: City protiv Uniteda za potvrdu naslova prvaka

Laurence Griffiths/Getty Images

U 33. kolu engleske Premier lige sastaju se Manchester City i Manchester United, uz izravan prijenos na Sportklub televiziji (SK1 18:30).

Laurence Griffiths/Getty Images

Danas se igra veliki Manchesterski derbi u kojem “Građani” mogu doći do petog naslova prvaka u svojoj povijesti. Pepove trupe imaju čak 16 bodova prednosti pred Mourinhovim Unitedom i već u današnjoj utakmici mogu doći do naslova prvaka ako pobijede u gradskom derbiju. Sigurno da ne postoji veća motivacija za Pepa Guardiolu nego doći do titule izravno u dvoboju protiv svog ljutog protivnika Josea Mourinha, kao i za City protiv svog najvećeg rivala Uniteda. Od kada su na Otoku dvojica trenerskih stručnjaka su malo normalizirali odnose, ali i dalje se često mogu pročitati “otrovne strijelice” upućene u jednom ili drugom smjeru. Zbog svega navedenog, iako se prvak već zna, još jednom Manchesterski derbi ima težinu i bit će sigurno vatreno.

City je u prvenstvu u odličnoj formi, na domaćem terenu imaju 14 uzastopnih ligaških pobjeda, ali poraz u zadnjoj utakmici Lige prvaka protiv Liverpoola na Anfieldu od 3:0, utjecao je na atmosferu “Građana” uoči ogostovanja “Crvenih vragova”. Pep Guardiola i njegova momčad su odmah nakon utakmice izjavili kako vjeruju i dalje u prolaz, ali sigurno je taj poraz ostavio neke “ožiljke” na njegovoj momčadi. Evo što Guardiola kaže uoči gradskog derbija:

Ovo je samo još jedna utakmica. United se brani drugačije od Liverpoola, mi ćemo igrati jednako kao što igramo cijele sezone koja je za sada iznimno uspješna. Skoro smo na cilju. Jednako kao Liverpool u LP – skoro su na cilju. Blizu smo toga da postanemo prvaci“, zaključio je menadžer Cityja.

United želi odgoditi slavlje Cityja i učvrstiti svoje drugo mjesto na ligaškoj ljestvici. Jose Mourinho je proveo još jednu turbulentnu sezonu na klupi “Crvenih vragova” i Portugalac je sve više na meti kritičara, čak više zbog igre svoje momčadi nego rezultata. Ovo mu je prilika da bar malo smanji pritisak na svoj klub, a jedna velika pobjeda nad Cityjem bi sigurno dala injekciju samopouzdanja njegovoj momčadi. Evo što Mourinho kaže uoči utakmice:

Sve što vam mogu reći je da želimo pobijediti, ne želimo im prepustiti utakmicu. Sasvim je normalno da želiš odgodite što je dulje moguće da prvaci postanu prvaci. Mi ih želimo pobijediti sada, želimo da ih Tottenham pobijedi sljedeći tjedan i da naslov osvoje što je kasnije moguće. To je u nogometu uobičajeno, no u ovom slučaju je sigurno da će oni postati prvaci zbog velike bodovne prednosti“, rekao je menadžer Uniteda.