Chelsea nakon produžetaka prošao u polufinale FA kupa

Premier League 18. ožu 201819:35 > 20:01
Getty Images Sport, Michael Regan

Nogometaši Chelsea plasirali su se u polufinale FA kupa, nakon što su na "King Power" stadionu u Leicesteru savladali domaćina poslije produžetaka sa 2:1 (1:1).

Chelsea je poveo u 42. minuti kada se u strijelce upisao španjolski napadač Alvaro Morata. Prvo je loptu na polovicu Leicestera povukao Brazilac Willian, odlično je vidio Moratu na lijevom krilu, poslao mu je pravovremeno loptu, a španjolski reprezentativac se pobrinuo za lijep pogodak.

Ipak, utakmica nije završena minimalnom pobjedom “Plavaca” iz Londona, budući da ju je sprečio Jamie Vardy. Napadač “Lisica” se najbolje snašao u 76. minuti, poslije velike gužve u šesnaestercu Chelsea, kada je tek poslije nekoliko pokušaja matiran golman Caballero.

Do kraja regularnog dijela utakmice ostalo je 1:1, pa se prema pravilima FA kupa otišlo u produžetak.

“Plavci” su do novog vodstva došli u 105. minuti kada je gol postigao Pedro. Prije toga je visoko centrirao Ngolo Kante, golman Lisica Schmeichel je pokušao ispucati loptu, ali je napravio grešku, lopta dolazi do Pedra, koji je glavom uputio udarac za 2:1.

U polufinale FA kupa su se već plasirali Tottenham, Manchester United i Southampton.