Tosun osigurao slavlje Evertona, Palaceu važna tri boda

Premier League 17. ožu 201817:41 > 17:44
(Photo by Jan Kruger/Getty Images)

Premier liga je otvorila 31. kolo s prva tri susreta, Tosun je bio junak Evertona, dok je Crystal Palace uzeo sva tri boda s gostovanja kod Huddersfielda.

Obzirom da se ovoga vikenda igraju utakmice četvrtfinala FA Kupa, odigrano je krnje 31. kolo Premiershipa. Danas su na rasporedu samo četiri utakmice, prve tri već su odigrane, dok će Liverpool od 18:30 sati na SK3 dočekati Watford.

Everton je zadržao devetu poziciju u ligi nakon 2:1 pobjede na gostovanju kod davljenika Stokea koji je od 30. minute igrao s igračem manje nakon što je put svlačionice otišao Charlie Adam zbog nesportskog ponašanja. Stoke se teško nosio s deficitom na terenu, uspjeli su odolijevati napadima gostiju sve do 70. minute kada turski napadač Tosun postiže pogodak. Ipak, tračak nade Pottersima pružio je Choupo-Moting pogotkom u 77. minuti da bi ponovno Tosun sedam minuta kasnije osigurao Evertonu sva tri boda. Nikola Vlašić ponovno nije bio u sastavu momčadi iz Liverpoola.

Nakon četiri uzastopna poraza, Crystal Palace je osigurao tri velika boda u borbi za opstanak. Strijelci za pobjedu kod Huddersfielda bili su Tomkins i Milivojević iz kaznenog udarca.

West Brom se već miri s činjenicom da će iduće sezone igrati u Championshipu, poveli su na gostovanju kod Bournemoutha pogotkom Rodrigueza, izjednačio je Ibe, dok je pobjedu domaćinu osigurao Stanislas u 89. minuti.

Obzirom da su momčadi iz gornjeg doma mirovale, stanje na začelju je sljedeće: WBA je uvjerljivo posljednji s 20 bodova, Stoke ima sedam više, a Southampton 28 i utakmicu manje. Crystal Palace je skočio na 16. mjesto.