Mourinho: Svi su griješili

Catherine Ivill/Getty Images

Trener Manchester Uniteda Jose Mourinhoo bio je zadovoljan pobjedom nakon preokreta protiv Crystal Palacea od 3:2, ali nije bio zadovoljan onim što su njegovi nogometaši prikazali u defanzivnim zadacima.

Townsend i Van Aanholt su golovima doveli Palace na 2:0, a posebno je kod drugog pogotka “zaspala” obrana Uniteda, kada je Jeffrey Schlupp na brzinu izveo slobodan udarac, nakon čega je savladan De Gea u 48. minuti.

“Bila je ovo teška utakmica za mene jer je tim pravio puno grešaka. Imali smo sjajan stav, dobru kvalitetu u drugom poluvremenu, ali smo napravili previše grešaka u defanzivi. A kada to kažem ne mislim samo na defanzivce, već na tim u cjelini. Zato me utakmica kao takva nije oduševila, jer ne volim kada moja ekipa izgubi kontrolu u organizaciji. Ali svakako je bila sjajna utakmica i preokret. Da nismo primili drugi gol, već da smo po izlasku iz svlačionica u drugom poluvremenu krenuli mijenjati rezultat, mogao bih onda reći da sam tijekom pauze učinio nešto dobro. Ali, taj posramljujući, djetinjasti drugi gol je sve promijenio”, rekao je Jose Mourinho nakon utakmice.

Bio je ljut Mourinho, što se moglo vidjeti i po fotografiji na kojoj odguruje asistenta, ali je ipak na kraju priznao da je ekipa pronašla pravi način da pobjedi.

Igrači su znali zadržati sjajan stav. Jesse Lingard kao lažni desni bek je pravio dosta problema, dok je Juan Mata nalazio prostor usredini. Loptu smo slali brže, a Marcus Rashford je na lijevoj strani povukao njihovog desnog beka široko, što je ostavilo prostora u sredini. Bio je to dobar stav, ali smo imali i malo sreće da postignemo gol u posljednjih nekoliko minuta”, zaključio je Portugalac.