UŽIVO NA SK1: Crystal Palace – Man United (21h)

Premier League 5. ožu 201820:08 > 20:19
Catherine Ivill/Getty Images

Od 21 sat u programu Sportkluba 1 pratite utakmicu Premiershipa između Crystal Palace i Manchester Uniteda. Komentirat će je Goran Grgić.

Sastav Jose Mourinha putovat će u južni London gdje će na Selhurst Parku tražiti bodove u utakmici u kojoj će što veći ulov biti vrlo bitan za obje momčadi.

Igrači Roya Hodgsona nisu pobijedili od sredine siječnja, kada su slavili protiv Burnleya, a s obzirom da klubovi u njihovoj blizini osvajaju bodove, Orlovi sve više osjećaju pritisak.

Što se Uniteda tiče, u utrci za što plasmanom unutar četiri najbolje momčadi, Chelsea i Arsenal značajno mu pomažu gubeći bodove na sve strane, što olakšava posao Crvenim vragovima u nastojanju da osiguraju plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Bit će ovo repriza finala FA kupa 2016. godine u kojemu je Louis van Gaal vodio United do teško izboren trofeja protiv Palace kojeg je tada još vodio Alan Pardew. Pobjeda je došla tek u produžetku, iako je Palace na Wembleyu vodio samo 12 minuta prije kraja. Ubrzo je Mata izjednačio, a Lingard je deset minuta prije jedanaesteraca donio trofej svojoj momčadi.

Domaći imaju velikih problema s ozljedama, 13 igrača iz prve momčadi imaju neku zdravstvenu poteškoću, što stvarno značajno smanjuje opcije Hodgsona za svaku utakmicu, to bi se moglo ponajviše vidjeti baš večeras.

Ni u Unitedovoj svlačionici nije bajna situacija, Ander Herrera, Marcos Rojo, Phil Jones, Marouane Fellaini, Daley Blind i Zlatan Ibrahimović su trenutno izvan stroja, no Mourinho ima na raspolaganju momčad koja je na nekim mjestima i trostruko pokrivena.

ManU je dobio pet posljednjih utakmica protiv svog večerašnjeg protivnika, ali dva posljednja izleta na Selhurst Park bila su vrlo teška – u prosincu 2016. Ibra je tek u 88. donio pobjedu 2:1, a susret prije toga završio je 0:0!