Conte priznao da je htio izbjeći trpanje!

Premier League 4. ožu 201823:38 > 23:45
Bryn Lennon/Getty Images

Manchester City ostvario je pobjedu u derbiju 29. kola Premiershipa nad Chelseajam, ali mnogo više od samog rezultata navijače boli gotovo kukavička igra Plavaca, koji skoro i da nisu pokušali izvući nešto više od časnog poraza. To je neizravno priznao i trener Antonio Conte.

Moja taktika temeljila se na neostavljanju prostora između linija, kako ne bismo riskirali poraz od više golova razlike – objasnio je Conte.

Talijan je izveo postavu bez klasičnog napadača, a Giroud je uveo tek u 78. minuti. Ušao je i drugi napadač Morata, ali tek u nadoknadi. Takvu igru je opravdao time da je City vrlo opasan kada se protivnik otvori.

Kada im date prostor, utakmica se završava sa više od 1:0. Nije samo u pitanju taktika. Dali smo sve od sebe, posebno u obrani, ali kada primite gol nakon samo tridesetak sekundi u drugom poluvremenu, teško je vratiti se.