Nova senzacija u FA kupu stiže na Wembley!

Premier League 18. velj 201818:52 > 18:59
Gareth Copley, Getty Images Sport

Nogometaši Rochdalea, najslabijeg sastava u League 1, trećem rangu engleskog nogometa, napravili su veliko iznenađenje i izborili ponovljenu utakmicu s Tottenhamom u petom kolu FA kupa.

Domaći klub došao je do senzacionalne prednosti u 45. minuti, kada je Ian Henderson zatresao mrežu premijerligaša.

Ipak, Spursi u nastavku prvo stižu do izjednačenja – Moura je na asistenciju Sissokoa postigao gol za londonski sastav, a onda je dvije minute prije kraja Harry Kane bio precizan s bijele točke, kazneni udarac je dosuđen nakon prekrašaja nad Deel Allijem.

Činilo se da je tada Tottenham sigurno osigurao plasman u četvrtfinale i uskratio Rochdale priliku da zaigra ne monumentalnom stadionu engleskog nogometa, no Steve Davis je šokirao goste u nadoknadi i izjednačio na 2:2!

Tako će još jedan niželigaš igrati ponovljeni meč na Wembleyu, u prošlom kolu Spursima je trebala ponovljena utakmica i protiv Newporta.