Sjajna pojačanja, Topnici pojeli Karamele!

Premier League 3. velj 201820:24 > 20:28
Getty Image / Lars Baron

Nogometaši Arsenala uvjerljivo (5:1) su svladali Everton na Emiratesu na zatvaranju subotnjeg programa 26. kola Premier Leaguea. Sjajna su bila pojačanja dovedena u zimskom prijelaznom roku, a jubilej je zabilježio trener gostiju...

Topnici su, poput prošle utakmice s Crystal Palaceom, bili nemilosrdni od početka. Već u 6. minuti Ramsey je doveo Arsenal u vođstvo, nakon asistencije novaka Mkhitaryana, da bi u 14. Koscielny povisio na 2:0. Samo pet minuta kasnije, Ramsey postiže novi pogodak i već tad riješava pitanje pobjednika, a do poluvremena u strijelce se upisao i Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonac je debi u novom klubu obilježio pogotkom u 37. minuti, ali je on postignut iz očitog zaleđa.

U drugom poluvremenu, tempo igre je opao, ali su uprkos tome viđena još dva gola. Rezervni igrač Calvert-Lewin je postigao počasni pogodak za Everton u 64. minuti, samo tri minute nakon što je ušao u igru, da bi konačan rezultat postavio Ramsey svojim trećim pogotkom. I kod ovog gola asistent je bio Mkhitaryan.

Inače, ovo je bila 500. utakmica za menadžera Evertona Allardycea u PL, koju očigledno neće pamtiti po dobrom, jer ni ovoga puta nije uspeo da pobijediti Topnike u gostima. Big Sam u karijeri ne zna za pobjedu protiv Arsenala na njegovom terenu.

Osim njega, do 500 i više utakmica stigli su još samo Sir Alex Ferguson, Arsene Wenger, Harry Redknap i David Moyes. Zanimljivo, nitko od njih, osim Wengera, nije pobijedio u 500. utakmici.

Nakon ove pobjede, klub sa Emiratesa ima 45 bodova i nalazi se na šestom mjestu ljestvice, dok je Everton deseti (31).