Službeno: Alexis u Unitedu, Mkhitaryan u Arsenalu

Catherine Ivill/Getty Images

Armenski nogometaš Henrikh Mkhitaryan službeno je prešao u redove Arsenala, a Manchester United će u zamjenu za njega dovesti Čileanca Alexisa Sancheza.

Clive Mason, Getty Images Sport

Čileanski reprezentativac je prije nekoliko dana dogovorio suradnju s klubom sa “Old Trafforda”, a da bi se transfer realizirao menadžer “Topnika” Arsene Wenger inzistirao je da u redove svog tima dovede nogometaša iz Armenije.

Mkhitaryan je prošao liječničke preglede, a dvojica nogometaša su zamijenjena bez ikakve odštete.

United je pokušavao dovesti Čileanca još 2011. iz Udinesea, kada je Alexis Sanchez prešao u Barcelonu.

Mkhitaryan je još dok je igrao za Borussiju 2016. godine govorio kako mu je Arsenal omiljeni klub, pa se zaključuje da je ta razmjena idealna za sve strane.

Sanchez je u dresu Arsenala postigao 60 golova, uz 25 asistencija u Premier ligi, dok je Mkhitaryan 13 puta bio strijelac za Manchester United.