Aguero savršenim hat-trickom srušio Svrake

Premier League 20. sij 201820:34 > 20:36
Alex Livesey, Getty Images Sport

Nogometaši Manchester Cityja oporavili su se od poraza protiv Liverpoola, na Etihadu su svladali Newcastle (3:1), a fantastičnu utakmicu je odigrao argentinski napadač.

Bio mu je to već drugi hat-trick u sezoni (prethodni je napravio protiv Watforda), a ukupno sedmi u PL-u. Zanimljivo, Aguero je na ovoj utakmici postigao savršeni het-trik, golove je postigao glavom, desnom i lijevom nogom!!

Prvi pogodak pao je u 34. minuti, kada je SA iskoristio centaršut Kevina de Bruynea i glavom ubacio loptu u mrežu. Za fantastičnog Belgijanca to je 10. asistencija u sezoni.

Na 2:0 Aguero je povisio u 63. minuti kada je pogodio s bijele točke, a jedanaestercu je prethodio prekršaj nad Raheemom Sterlingom.

Gosti su se vratili u utakmicu samo četiri minute kasnije, Purphy je rutinski bocnuo istrčalog Edersona i smanjio na 2:1.

Ipak, svako pitanje oko pobjednika riješeno je trećim golom Aguera u 83. minuti, a prije toga odlično mu je dodao Sanea.

Građani nakon 21. pobjede u sezoni imaju 65 bodova, 12 bodova više od drugoplasiranog Uniteda.

S druge strane, Newcastle ostaje na 15. mjestu s 23 boda.